Kawa świeżo palona

Kawa Mr. Big Kawa Mr. Big
Producent: Selfier
Cena:

40,00 zł

zobacz więcej
Kawa Oi, Brasil! Santos Kawa Oi, Brasil! Santos
Cena:

43,00 zł

szt.
zobacz więcej
Kawa Siedem Wzgórz Kawa Siedem Wzgórz
Producent: Selfier
Cena:

49,00 zł

zobacz więcej
Próbka kawy 100g Próbka kawy 100g
Producent: Selfier
Cena:

17,00 zł

szt.
zobacz więcej

Zapraszamy Cię w niezwykłą przygodę po unikalnych aromatach oraz zapachach, które kryją w sobie nasze kawy pochodzące m.in. z Peru, Brazylii, Indii, Etiopii czy Ugandy, lecz wypalane są z najwyższą starannością w Polsce - Przemyślu. Możesz być pewny, iż pozyskujemy zielone ziarna z najlepszych, możliwych plantacji. Dysponując wiedzą oraz odpowiednim sprzętem, wypalamy wyjątkowe ziarna, stale poszerzając ofertę o nowe smaki.

Sięgnij po ulubione produkty i zamów je prosto do domu. Koszt dostawy uzależniony jest od gabarytów zamówienia.

Jak przebiega proces palenia kawy?

Kawa to znacznie więcej niż tylko napój. To rytuał, to chwila relaksu, to możliwość odkrywania bogactwa smaków i aromatów, które ma do zaoferowania każde pojedyncze ziarno. Jednak aby cieszyć się pełnią wyjątkowego smaku kawy, warto poznać jeden z najważniejszych etapów w procesie jej produkcji: palenie ziaren.

Plantacja kawowa

Wszystko zaczyna się na plantacji, gdzie wybiera się odpowiednie ziarna kawowca. Plantacje te rozciągają się na obszarach o różnym klimacie i wysokości, co wpływa na charakterystykę aromatu i smaku kawy.

Zbiór i obróbka ziaren kawy

Kolejnym krokiem jest zbiór i obróbka ziaren. To tutaj decyduje się o jakości kawy. Tradycyjny zbiór ręczny często daje lepsze efekty niż maszynowy, ponieważ pozwala na selektywny wybór dojrzałych owoców. Następnie ziarna poddawane są procesowi suszenia i fermentacji - wpływa to na ich profil smakowy.

Palenie ziaren kawy

Palenie ziaren to kluczowy etap produkcji kawy. Jest to proces, który nadaje ziarnom ich charakterystyczny mocny smak. Palenie jest bardziej sztuką niż nauką. Roaster, a więc osoba odpowiedzialna za ten proces, musi dostosować czas i temperaturę, aby uzyskać pożądany profil smakowy. W rezultacie mamy wiele różnych technik poziomów palenia, które wpływają na smak kawy.

Jak palenie ziaren kawy wpływa na smak?

Kawa świeżo palona jest pod wieloma względami unikalna w swoim smaku i aromacie.

Aromat kawy świeżo palonej

Aromat świeżo palonej kawy jest intensywny i bogaty. To tutaj pojawiają się subtelne nuty, które można wyczuć w nosie przed pierwszym łykiem. Aromat świeżo palonej kawy jest znacznie bardziej złożony i intrygujący niż kawy przemysłowo prażonej.

Smak kawy świeżo palonej

Smak świeżo palonej kawy jest pełniejszy, bardziej złożony i delikatniejszy niż choćby kawy rozpuszczalnej. Palenie ziaren w różnych temperaturach i w innym zakresie czasu pozwala uzyskać niuanse smakowe, których na próżno szukać w napojach z półek sklepowych.

Kwasowość kawy świeżo palonej

Świeżo palona kawa ma zazwyczaj zrównoważoną kwasowość. Odpowiednio zaparzona może mieć delikatne nuty cytrusów lub owoców, które nadają jej wyjątkową świeżość.

Dlaczego kawa świeżo palona jest lepsza?

Istnieje wiele powodów, dla których kawa świeżo palona jest lepsza niż jej przemysłowo prażona odpowiedniczka:

 • Najważniejszą różnicą jest oczywiście świeżość ziaren. Kawa świeżo palona jest prażona tuż przed jej dostarczeniem do klienta, co oznacza, że ziarna zachowują pełnię swojego smaku i aromatu.
 • Kawa traci swój smak i aromat w wyniku utleniania ziaren. Im dłużej praży się ziarna i im dłużej one leżą, tym szybciej tracą swoje unikalne cechy.
 • Wybierając kawę świeżo paloną, warto zwrócić uwagę na datę palenia. To jedna z najważniejszych informacji, którą można znaleźć na opakowaniu. Kawa, która została palona niedawno, będzie miała znacznie lepszy smak.

Jakie nuty zapachowe mają nasze kawy palone?

Nasze kawy są niczym spacer dla zmysłów ulicami miasta, w którym są wypalane - kilka mieszanek jest dedykowane właśnie jemu. Każdy łyk odzwierciedla ich wyjątkowe cechy i unikalny charakter. Pobudza bądź wycisza. Wprowadza w energetyczny puls miasta lub pozwala na sielskie odprężenie.

Jakich aromatów można się spodziewać? Będą to nuty:

 • klonowo-waniliowe,
 • orzechowe,
 • suszonej śliwki,
 • gałki muszkatołowej,
 • cynamonu,
 • kakao,
 • ciemnej czekolady,
 • nugatów,
 • cytrusów.

Wybór jest bardzo bogaty, dzięki czemu znaleźć można w naszym asortymencie ulubiony egzemplarz pod względem pełnego profilu sensorycznego: intensywności, stopnia kwasowości, słodyczy czy goryczy.

Jak wybierać i przechowywać kawę świeżo paloną?

Wybierając kawę świeżo paloną, warto zwrócić uwagę na dostawcę. Palarnie często oferują unikalne smaki, które nie są dostępne w masowym handlu. Zakupy online to również świetna opcja, umożliwiająca dostęp do kaw z różnych zakątków świata.

Aby utrzymać świeżość ziaren, trzeba je odpowiednio przechowywać. Ciemne, szczelnie zamknięte pojemniki, chłodne i suche miejsce, unikanie światła i powietrza - to klucz do zachowania smaku i aromatu ziaren. W Selfier wiemy o tym najlepiej.

Rzemieślnicza palarnia kawy Selfier – wybierz nasz sklep internetowy i zamów świeżo paloną kawę online

Ciemno palona kawa Selfier zasługuje na najlepszą oprawę i taką też otrzymała. Wypalana przez naszego master baristę Marco Ferazzoli.  Z rozkoszą przedstawiamy Wam odświeżony look mieszanek ulic Przemyśla oraz nasze wyczekiwane nowości: serie MIMI ROSE Coffee for Us - Girls! Bo to właśnie Wy dziewczyny stanowicie 80% naszych gości i to dla Waszych kubków smakowych powstają najlepsze ziarna. Naszym niezaprzeczalnym atutem jest świeże palenie kawy i utrzymywanie najwyższej jakości, dbałość o najmniejszy szczegół, wiele prób wykonanych w celu uzyskania najodpowiedniejszego smaku, a także dostosowanie do wielu metod parzenia. 

Zamawiając naszą kawę, przyczyniasz się do rozwoju naszej małej Polskiej Palarni Kawy SELFIER.

Poczuj aromat dobrej kawy w domowym zaciszu. Jako producent oferujemy kawę ziarnistą paloną, którą możesz kupić w kilku opakowaniach do wyboru – 250 g, 500 g i 1000 g. Wybierz jedną z nich i rozkoszuj się zapachem mielonych ziaren zawsze, kiedy masz na to ochotę. Przygotuj ulubione espresso, americanę lub mokkę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl