Palarnia Kawy Selfier i jej początki...
8.03.2024.

Chcesz poznać naszą historię, ludzi którzy ją tworzą, wizję czy naszą misję? Zachęcamy do przeczytania naszego pierwszego wpisu, który początkowo wprowadzi Cię w nasz kawowy, świat.

NASZA KRÓTKA HISTORIA...
Czyli jak powstała w Przemyślu pierwsza współczesna, a wznowiona po wielu latach powojennej nieobecności, Palarnia Kawy.

SELFIER to marka obecna na rynku od 2017 roku. Działając jako cukiernia oparta na marzeniach
o miejscu, w którym można będzie przypomnieć sobie smaki dzieciństwa, gdzie wskrzeszane będą tradycyjne polskie przepisy oraz promowane współczesne wypieki, sukcesywnie rozszerzaliśmy także swoje działania w obrębie tematu kawy, która od samych początków, miała dla nas ogromne znaczenie.
I właśnie wtedy, obiecaliśmy że stworzymy Palarnię Kawy, której zapach świeżego wypału, będzie znany i uwielbiany przez mieszkańców Przemyśla i nie tylko. Zgodnie z obietnicą, zaczęło się od jednego pieca, poszukiwania najlepszej z możliwych plantacji, sprowadzenia zielonego ziarna i początkowych wypałów dla własnej kawiarni.  


Nasz piec
Marzyliśmy o zaserwowaniu w niej najlepszej jakości filiżanki kawy, w szczególności, iż na naszej drodze pojawił się prawdziwy kawosz, pracujący z nami do dnia dzisiejszego. Certyfikowany sensoryk oraz brewer kawowy. Marco, który codziennymi opowieściami, ciekawostkami i wiedzą, przekazywał swoją miłość i pasję na pozostałych członków załogi. 


Marco Ferazzoli główny barista Selfier 
Byliśmy żądni doświadczania, smakowania, wydobycia z ziaren tego, co najlepsze. I właśnie wtedy pojawił się Dima, będący roasterem z ponad 15 letnim doświadczeniem w komponowaniu i produkcji craftowych kaw. Bingo! Zaczęliśmy wspólną przygodę w poszukiwaniu najlepszych połączeń, smaków, aromatów i pełnej kontroli nad procesem.
Pierwsze wypały, pierwsze sukcesy, pierwsze wypełnione filiżanki, a także pierwsze opakowania kaw
na wynos. Nasze mieszanki to zarówno blend z robustą jak i 100% ziaren szlachetnej arabiki, doskonale nadających się do ekspresu domowego, biur czy do kawiarki. Przyrządzać je można na wiele sposobów, dzięki czemu zyskują dodatkowy atut.


Cała przygoda zaczęła się od ziarna, lecz wszystkie przebyte szkolenia oraz zaczerpnięta wiedza od doświadczonych ludzi tego środowiska, pozwoliła nam odkryć magię tego naparu i w dalszym ciągu jest dla nas wyjątkowym doświadczeniem i jedną z największych miłości. Stale poszerzamy swoje kompetencje i szukamy własnej drogi. W naszej cukierni, przeszkoliliśmy już grono baristów, którzy niosą dalej dobrą, kawową nowinę, zmieniając prostą kawę w poranny rytuał. Otworzyliśmy sklep z wysyłką na całą Polskę, dzięki czemu nie tylko mieszkańcy miasta Przemyśla, ale także Wrocławia, Krakowa, Warszawy czy Gdańska są naszymi stałymi kupującymi. Nawiązaliśmy wyjątkowe współprace, które ciągle dają nam jeszcze większą motywację do działania. Nieprzerwalnie uczymy się sztuki tworzenia i picia kawy.


 Kawy z Palarni Selfier


 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl